Čo je môj ciel??Uspech

Autor: František Berente | 12.10.2013 o 21:08 | (upravené 12.10.2013 o 21:14) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  66x

Toto je prvý článok na mojom novom blogu, ktorý som založil z viacerých dôvodov pričom jeden z nich je pre mňa aj najväčšou motiváciou a to je podelenie sa s mojimi dlhoročnými skúsenosťami s priamym predajom a obchodnými praktikami ako takými a tiež s tým čo mi pomohlo v oblasti sebamotivácie a posúvaní sa na kariérnom rebríčku.

Zdravým vás všetkých vzácny čitatelia môjho blogu, obchodníci, predajcovia, priatelia.

Toto je prvý článok na mojom novom blogu, ktorý som založil z viacerých dôvodov pričom jeden z nich je pre mňa aj najväčšou motiváciou a to je podelenie sa s mojimi dlhoročnými skúsenosťami s priamym predajom a obchodnými praktikami ako takými a tiež s tým čo mi pomohlo v oblasti sebamotivácie a posúvaní sa na kariérnom rebríčku.

Budem veľmi rád za vaše názory či už pozitívne alebo negatívne. V prípade že sa so mnou chcete skontaktovať tak mi jednoducho napíšte rád sa s vami podelím o všetky moje skúsenosti

Čo je účelom tohto článku?

V prvom rade by som sa s vami chcel podeliť o hlavné princípy, ktoré mi pomohli k môjmu úspechu. Samozrejme budem tu pravidelne zverejňovať aj ďalšie články v ktorých sa s vami podelím o obchodné praktiky, ktoré mi pomohli prepracovať sa začínajúceho neúspešného obchodníka až do terajšieho stavu.

Od čoho podľa vás závisí či budete v živote úspešný alebo nie??

Je podstatné vaše IQ či vzdelanie alebo o tom rozhodne aké zázemie vám vytvoria vaši rodičia alebo okolie?

Podľa môjho názoru je úplne jedno či ste dieťaťom bohatého magnáta alebo chudobného alkoholika podstatná je len jedna vec a to akú cestu si vyberiete vy sami.

Niekde som čítal jeden príbeh o dvoch bratoch. Ich otec bol nezamestnaný alkoholik, ktorý prepil každý jeden cent ku ktorému sa dostal. Ku svojej manželke aj svojim deťom sa choval strašne a nikdy sa neposunul ani o centimeter k lepšiemu smeru života. Jeden z bratov bol v podstate rovnaký ako jeho otec ale ten druhý bol naopak úspešný podnikateľ býval vo veľkom dome mal krásnu ženu a dve deti. Keď sa ich však opýtali ako si predstavujú doterajší vývoj svojho života obaja odpovedali presne rovnako „veď ako inak by som mohol žiť keď mám takého otca“.

Toto ma presvedčilo o jednom. Je úplne jedno v akom prostredí žijete alebo ako ste žili doteraz sem vás dostali len a len vaše doterajšie činy. Ak ste s tým dokonale spokojný tak nič nemeňte ale naopak ak spokojný nie ste tak neočakávajte posun k lepšiemu ak sa nezmeníte vy a nezačnete svoju budúcnosť ovplyvňovať vy.

A ako zistíte či ste dokonale šťastný?

Návod je jednoduchý stačí ak si úprimne odpoviete na dve jednoduché otázky:

Keby ste sa dozvedeli, že vám ostáva posledný týždeň života robili by ste aj naďalej to čo ste robili doteraz alebo by ste niečo zmenili?

A tou druhou otázkou je:

V prípade že by ste dnes vyhrali v lotérii toľko peňazí, ktoré vám stačia do konca života robili by ste aj naďalej to isté čo ste robili doteraz alebo by ste niečo zmenili?

V prípade že by ste nič nezmenili tak ste dokonale šťastný ale v prípade že ste čo i len na jednu otázku odpovedali že by ste niečo zmenili tak je práve ten správny čas aby ste niečo zmenili. A čo je prvoradé? Hlavné je aby ste tie zmeny urobili teraz nie o hodinu, nie zajtra a nie o týždeň. Stanovte si svoje ciele a začnite ich naplňovať hneď. Prieskumy tvrdia že ak si niečo zaumienime ale nezačneme to realizovať do 72 hodín tak to s najväčšou pravdepodobnosťou nezačneme realizovať nikdy.

Ak chcete uspieť v tom čo robíte nech je to čokoľvek je na to len jeden spôsob. Určite si svoje ciele a začnite ich napĺňať hneď teraz. A aký by mal biť váš ciel? Váš ciel by mal biť ambiciózny a dostatočne veľký na to aby vás jeho dosiahnutie motivovalo ešte k väčším činom a napĺňaniu ešte väčších cieľov. Je tiež dobré dať si cieľov viac. Napríklad chcem do konca mesiaca zarobiť 2500 EUR, do konca roka si chcem kúpiť auto a do piatich rokov budem bývať vo vlastnom dome.

A je tiež dôležité aby váš ciel bol konkrétny. Ciel kúpiť si auto do konca roka nieje dostatočný. Ja osobne mám v súčasnosti jeden z mojich cieľov definovaný takto. V decembri 2014 si v hotovosti bez akýchkoľvek úverov kúpim auto. Je to BMW 535i v čiernej metalíze pričom mám vybraté aj kolesá a kompletnú výbavu. Dokonca som bol minulý týždeň na skúšobnej jazde aby som si vyskúšal ten pocit ako keby som ho už mal. Už teraz presne viem čo pre to musím urobiť, koľko musím zarobiť do konca roka 2014, koľko musím zarobiť mesačne a čo pre to musím urobiť týždenne ba aj denne. Iba dobré presne definované ciele vám pomôžu ráno vstať z postele a robiť maximum pre to aby ste uspeli. Ja osobne nosím v peňaženke vytlačený obrázok toho bavoráka v presne tej konfigurácii ako by som ho chcel aby som na svoj cieľ nezabudol.

Sebamotivácia je veľmi dôležitá ale nieje najdôležitejšia. Najdôležitejšie len a len vaše činy. Len to čo robíte vás buď posunie ďalej alebo zabrzdi na mieste.

Ja som si dlho myslel že si určím svoj ciel budem stále myslieť pozitívne a úspech sa dostaví. Až po dlhej dobe som prišiel na to že pozitívne myslenie a motivácia je len prvý krok. Podstatné sú činy. Len činy vás posunú bližšie k vášmu cieľu. Od viacerých úspešných ľudí som počul jedno odporúčanie:

Už keď ráno vstaneš z postele už nech za to niekto sakra dobre zaplatí.

Možno to znie drsne ale je to tak a keď začnete žiť týmto mottom tak vás to posunie ďalej.

V ďalších mojich príspevkoch sa s vami podelím o to čo pomohlo mne osobne v mojej kariére. Samozrejme všetko to čo mi pomohlo v úspechu nepochádza len z mojej hlavy. Niečo som si zobral od mojich úspešných kolegov a niečo som sa dočítal zo životopisov naozaj úspešných ľudí ako sú Robert T. Kyiosaki, Donald Trump, Bill Gates, Steve Jobs a tak ďalej a tak ďalej.

Moje odporúčanie na koniec je:

Na svete to na vrchol vo svojej kariére dotiahne len 5 až 10 percent ľudí. Väčšina ľudí sa chce zaradiť k väčšine a riadi sa pravidlom „nevytŕčaj z davu lebo dostaneš po hlave“.

Ak sa chcete stať jednotkou učte sa od tých ktorý vytŕčajú a tých ktorý sú naozaj úspešný. Ak sa totiž pozrieme na štatistiky tá spomínaná väčšina je tvorená ľuďmi ktorý žijú na hranici alebo niečo málo nad hranicou biedy a to predsa nechcete či áno??

Zo srdca vám prajem aby ste dosiahli všetky svoje ciele tak ako si ich naplánujete.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prehrali a odišli k medveďom. Danko nie je prvý, kto sa po porážke stratil

Za medveďmi pravidelne chodil Vladimír Mečiar, po neúspešných voľbách sa trikrát vytratil aj Robert Fico.

KOMENTÁRE

Málo tu oslavujeme to dobro, čo na Slovensku bolo, je a bude

Slovákom budú tieto slová znieť trochu pateticky.


Už ste čítali?